Quest: Hanebný panchart

Goto down

Quest: Hanebný panchart

Příspěvek pro Admin za Tue Oct 16, 2018 9:13 pm

Korunu tomu všemu nasadil, když připojil velmi arogantní a vítězný úsměv. V ten moment žár v Lyse pukl a ona se s výkřikem ohnala po Archibaldovi, chtěla ho uhodit, zranit ho, ale na to Arch celý večer čekal. Rychle uhnul, natočil se tak, aby Lysa máchla do prázdna a nastavil nohu. Nechal jí zakopnout a padat přímo do měsíčních dveří. S křikem se řítila dolu. Mladý lord se pouze naklonil a sledoval, jak rychle mu mizí z dohledu. „Uvidíme se v Sedmi peklech.“ Šeptl zhnuseně.

Neuplynulo tolik času, kdy se do místnosti s měsíčními dveřmi narvalo celé procesí. Hluk slyšel jeden strážný, ten přivolal dalšího a brzy se sešli veškeré služebné, rytíři a dokonce přicupital i malý Robin. Mžoural očkama a zajisté mu v bříšku kručelo.
"Mami? Maminko?" začal volat a díval se, kam jeho matička mohla zmizet. Všichni přítomní si byli vědomi toho, kam musela lady Arryn zmizet. Byl tu pouze jediný východ, kudy mohla zmizet. Jeden z rytířů z Údolí vzal vzpouzejícího se Robina, jež se začal třást a slintat zpět do pokoje. Zatímco ke klečícímu a truchlícímu Archibaldovi došli dva strážní, jež jej odtáhli od okraje, kdyby náhodou chtěl Lysu zachránit skokem za ní. Oba jej chytli podpaží a vytáhli jej na nohy. Byla tu spousta otázek k zodpovězení, ale nebylo zbytí. Byl pouhý jeden svědek, jemuž byl dopřán noční klid na nabrání sil než druhého dne dorazili Yohn Royce, Anya Waynwood a Vance Corbray. Porota, jež měla rozhodnout, kdo skutečně stojí za nešťastným skokem lady Arryn, též jako za poručníkem budoucího pána Hnízda.
V jedné z místností hradu byly postaveny čtyři židle. Tři vedle sebe a jedna naproti nim. Porotci se usadili a vyčkali příchodu jediného svědka a možného vraha. Poté, co dorazil Archibald Arryn, Yohn Royce promluvil.
"Archibalde Arryne, jsi jediný, jež viděl lady Arryn při jejím skonu. Pověz nám, jak se to stalo?" Slova, jimiž byl odstartován život či smrt mladého lorda.
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 158

Zobrazit informace o autorovi http://gameofthrones-rpg.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Re: Quest: Hanebný panchart

Příspěvek pro Archibald Arryn za Sun Oct 21, 2018 12:42 pm

Archibal ráno na zasedání vypadal vskutku hrozně. Vlasy pocuchané a tentokrát ani náznak nedbalé úpravy. Trčel do všech směrů a žily si vlastním životem. Oči měl unavené a zarudlé. Bílý jak stěna a nepřítomný, místy až bolestný výraz to vše podtrhoval. Taky si na tom všem Arch dával pečlivě záležet. Když ho v sále objevili, nechal se vytáhnout na nohy, bolestně zaúpěl nad ztrátou tetičky a malátně se nechal dovést do pokoje. Nevzpouzel se, nepokusil se utéct ani vyplížit. Jen viníci utíkají z místa činu, ale tím on nebyl. Lysa vypadla sama. Svou nešikovností, svou hloupostí, kdy zakopla o jeho nohu a následně uskutečnila první volný pád, ale bez pomocného lana. Mohla to být zábava, ale do budoucna je tomu třeba vychytat mouchy. Sám sebe překvapil, když necítil provinění. Možná svou lidskost roky přeceňoval, možná nedokázal litovat takové kreatury jakou je ona. Necítil ani nervozitu. Proč taky? Pachatel chce utéct, on se o to ani náznakem nepokusil. Pachatel se zpravidla první přihlásí k tomu, aby se s tím začalo něco dělat. Ale nebyl to on, kdo by skok Lysy ohlásil. Ne, cítil se pokojný a svobodný. Navíc, zbavit se Robínka, to je to nejmenší.

Celou noc oka nezamhouřil. Přestože by se mu spalo jako v bavlnce, tentokrát nemohl. Jako zodpovědný synovec celou noc myslel na nebohou tetu. Její rozhodnutí mu nedávalo spát a přesně to, hodlal přednést před soudem. Věděl, že nebude stačit, když řekne, že to on neudělal a ona skočila sama. Ne, musel k tomu mít příběh a divadélko. Stával se hercem, režisérem i scénáristou vlastní hry. Celou noc se udržoval vzhůru různými praktikami. Nesměl usnout a ráno potřeboval být skutečně unavený. Vlasy si nesčetněkrát cuchal, aby vypadaly jako vrabčí hnízdo. Rvalo mu to srdce, ale on musel. Oblečení na sebe nedbale hodil a před odchodem z pokoje si nepatrně podráždil oči. To aby zarudnutí bylo pravé a slzy nenucené.

Dobře tušil, že z toho bude velká věc a bohužel se nemýlil. Na židličkách před ním seděli ve své důležitosti Royce, Waynwoodová a Corbray. Kdo byli, že měli rozhodovat o jeho budoucnosti? Nevzpomínal si, že by je jmenoval soudci, ale tuto poznámku v sobě zadusil. Stejně jako potřebu jim vmést do tváře, že se tváří příliš pohřebně. Usadil se zkroušeně. Ruce spojil před sebou, prstíky si propletl a pohled zabodl do země. Kdo by pochyboval o skutečné tísni, která se mu usídlila na prsou? Litoval a trápil se, nad uzmutým životem milované tetičky. Nejraději by si věnoval pěkné ocenění. Ode mě, pro mě.

Jakmile ho Royce oslovil, bolestně přivřel oči a trochu se předklonil. Krátce si zakryl tvář, než si dodal odvahy a napřímil se. Jakoby to celé viděl před očima a získával čas se zmátořit. Zhluboka se nadechl a následně vydechl. „Bylo to strašné,“ přiznal s bolestí v hlase. „Ja.. já věděl, že měla tetička, ehm… lady Arryn jisté problémy,“ promnul si oči. „Všichni jsme viděli, že jí něco trápí. Byl to strach? Něco jiného? Netuším. Ovšem nikdy by mě nenapadlo, že to zajde tak daleko.“ Dal si chvilku, aby uklidnil dech. „Byl jsem náhodou vzhůru. Nemohl jsem spát a slyšel jsem kroky. Snad odpustíte mladíkovi zvědavost, ale vyšel jsem ze dveří a uviděl Lysu. Mluvila o něčem, co mi nedávalo smysl a pak zamířila do hlavního sálu. Já… já netušil, že skočí.“ Téměř se rozechvěl a sám sebe musel obejmout. „Která matka tu zanechá nebohé dítě? Co tak strašlivého jí donutilo…“ odmlčel se a zakryl si ústa. Zavřel oči a chvilku si dával čas se na vše připravit.
Archibald Arryn

Poèet pøíspìvkù : 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Admin za Tue Oct 23, 2018 8:59 pm

Každý z nich měl tu čest poznat Archibalda Arryna, přesto to, co před nimi sedělo, bylo pouhým stínem chlapce či muže, jehož chování měli dávno zafixované. Přesto nemohli dát na pouhý zjev, který jasně mluvil o probdělé noci. Museli si ujasnit veškerá fakta, bohužel byl pouze jeden jediný svědek a ten seděl před nimi. Nikdo z toho nebyl jistý. Jisté věci jim neseděli na Lysině skoku. Bylo tu cosi, co jim nesedělo ani potom, co jim svou výpověd podal svým zasmušilým tónem.
"Ano, která matka tu zanechá své dítě," chytil se Yohn Royce jedné z posledních vět. To, co mu nesedělo a nedokázal pochopit. Ostře se na Archibalda podíval. Pouze oni dva v celé místnosti a celá pravda vylétla s Lysou dveřmi. ..."Lady Arryn velice lpěla na svém synovi. Chránila jej i před bludy. Nedokázala by jej opustit. Rozhodně ne bez něčí pomoci," přimhouřil oči a pečlivě jej sledoval. Snažil se chytit čehokoliv, co by mu prozradilo, že to pouze hraje. Bohužel jeho zbylí kolegové nebyli tak pečliví ani podezřívaní jako on. Lady Waynwood se na Archibalda konejšivě zadívala jako na dítě, které potřebuje povzbudit.
"Lorde Royci, nečiňte přímé soudy. Nikdo jiný v té místnosti nebyl. Nemůžeme vyloučit sebevraždu."
"Ale ani vraždu," připojil se ke slovu lord Corbray. Oči všech tří se opět upřeli na Archibalda. Jeho slova jej mohla svést na zcestí, též jako ochránit. Každý z nich vyčkával na impuls, který by jim ukázal pravdu v níž věřil lord Royce nebo na žádnou změnu, jež by je ubezpečila v ten jistý konec. A ten, že lady Arryn se dočista zbláznila a opustila tento svět dobrovolně. A jejich území je v rukách malého, nestabilního chlapce.
Admin
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Archibald Arryn za Sun Oct 28, 2018 6:14 pm

Tušil, že to nebude tak jednoduché. Šlo jen o to udržet si tvář. Sice by tam nejraději seděl s potutelným výrazem, úsměvem na rtech a se založenýma rukama, zatímco jeho palce by dělaly, meleme, meleme kávu, jenže to nešlo. Nemohl se zatvářit nijak tupě, ani vykřiknout, že jim to trvá. Zkrátka klasické no shit Sherlock. On to věděl, oni tu tušili. Lysa bohužel nebyla pořád dost šílená, aby skočila sama. Jenže přesně tomu museli věřit, a proto se Arch tvářil stále stejně zničeně. Pouze se zhluboka nadechl. Těžce polkl a oči upřel k zemi. Prsty si musel sepnout, aby se tolika nechvěly. Sledoval kamennou podlahu a nechával je mluvit. Vycítil pohled lady Waynwood, stará rašple, která chtěla být milá. Využil toho. Věnoval jí letmý a děkovný pohled. Jakoby byla jediná, která by věřila jeho nevině. Právě na ní musel apelovat, pokud chtěl přežít.

Z lady Waynwood přelétl jeho pohled na lorda Corbray. Téměř by přimhouřil oči, kdyby se včas neovládl. Naštěstí byl při smyslech a zatvářil se dokonale šokovaně. Postupně se zadíval na každého soudce. „To, to snad ne. Vražda?!“ na chvilku ztratil hlas a téměř se zajíkl. „Snad si nemyslíte…“ zavrtěl hlavou a opět vyhledal pohledem zem. Promnul si oči a srovnal si dech, než se narovnal v zádech. „Ano, měl jsem s tetičkou neshody. To nepopírám. Všichni jste nás mohli občas vidět, jak se hádáme. Ale prosím, to do rodiny patří.“ Na všechny přítomné věděl, že mají v rodinách neshody, tak ať se nikdo z nich neopovažuje tvrdit opak. „Lysa i já jsme zastávali jiné názory, ale nikdy bych jí nezabil. Však krom Robina a mé sestry je to poslední, co mi zbylo.“ Oči se mu dokonce zaleskly slzami.

Promnul si krk a tiše dumal, kam dál. „Víte, možná bych to neměl říkat,“ začal opatrně. „Jsou věci, které se zkrátka nahlas neříkají. Ale nebyl jsem jediný, kdo musel vedle Lysy našlapovat. Nevím, kdo nebo co to způsobilo, ale měla strach,“ přiznal s určitým nádechem obav. „Bála se spousty věcí, ale tohle hraničilo s posednutím. Neviděli jste, jak úzkostlivě se o Robina starala? Děsila se vlastního sídla. Dělávala občas věci, které nikdo z nás nechápal, ale z úcty k ní jsme je tolerovali.“ Opětovně si spojil ruce a přemýšlel, zda má mluvit nebo ne. „Nedokážu být konkrétní, i když bych rád. Ale souhlasím s vámi,“ zahleděl se na Royce. „Někdo Lyse pomohl. Někdo, kdo na ní měl vždycky vliv a ona pro něho slabost. A přestože byste si možná rádi ukázali na mě, já to nebyl. Ale jsem připraven viníka odhalit. Přeji si zjistit pravdu tak jako vy. Co tak strašného se tetičce stalo, že skočila.“
Archibald Arryn

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Admin za Sun Nov 04, 2018 3:06 pm

Lady Waynwood zachytila Archibaldův pohled, ale veškerá dobrota se z ní vytratila. Vrátil se neprostupný výraz, se kterým se od něj odvrátila. Nemohla působit jako matka, byla nyní rozhodčí. Nezávislý a zcela odhodlaný zjistit, kde leží pravda. Taktéž smýšleli lord Corbray i lord Royce. Ten poslední především. Spousta věcí mu neseděla, navíc nikdy neměl přílišnou důvěru v mladého Arryna. Viděl, jak se prochází po místě, jež mu nebylo určeno, jako pán, jako nový vládce v dobách, kdy Lysa stále dýchala. Kdy dýchal i lord Arryn. Neměl důkazy, neměl svědky, přesto věděl, že on zapříčinil její pád. Žádná nehoda ani náhlý popud šílenství. Hodlal si za svým stát, i kdyby svou hrou Archibald přesvědčil zbylé dva soudce.
"Ano! Byli mezi vámi neshody. Lysa ti nevěřila, věděla jaký jsi slizký, malý parchant," zaútočil na něj přímo lord Royce, přičemž hodlal vstát, ale lord Corbray jej donutil si opět sednout. ..."Každý viděl, jak se připravuješ na její místo, jak po něm toužíš. Ona sama pološílená žena, její syn nedochůdče, kdo by něco takového chtěl za lorda Údolí, že? Na druhou stranu ty. Silný, zdravý, s rozumem pevně v hrsti. Netvrď, že sis nikdy nepomyslel, že by ti to na jejím místě sedlo více," zaprskal jako vzteklý kocour. Musel jej nějak dostat z té herecké skuliny. Nevěřil mu jí, ačkoliv to byl bravurní výkon. Ale on jej znal. Tohle nebyl Archibald Arryn. Tohle byl někdo jiný. Někdo, nad kým by se srdéčko zastavilo. Ale jeho ne. To bylo pro pravého lorda Údolí, ačkoliv to byl slabý, nemocný kluk. Stále z něj mohlo něco být. Chtělo to jen správného poručníka.
"Byl jsi jediný přítomný v době Lysiny smrti," převzal slovo lord Corbray. ..."Říkala něco konkrétního? Zmiňovala se o někom, kdo by jí mohl trávit mysl?" ten narozdíl od Yohna Royce nehodlal nechat nic náhodě. Nešel přímo po Archibaldovi, šel po pravdě. A pokud mu k ní měl dopomoci mladík, bude se toho držet.
Admin
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Archibald Arryn za Sun Nov 11, 2018 5:33 pm

Měl téměř chuť rozohnění lorda Royce obdivovat. Alespoň někdo další v místnosti měl všech pět pohromadě. Mířil neuvěřitelně přesně. On to věděl, ale pro nedostatek důkazů musel mlčet. Skoro by mu i blahopřál k tomu, jak neuvěřitelně blízko pravdě je. Zacukaly by se mu nejraději koutky samou radostí, ale musel si držet svůj pohřební výraz. Chtěl Roycovi tleskat a křičet bravo. Předat ocenění, že prokoukl i takového lišáka, jako je Archibald… ale nemohl. Mohl se zatvářit jen zmateně, než zmatení vystřídalo dotčení. „To jsou silná slova, lorde,“ opravil ho, když jej nařkl z toho, že je malý slizký parchant. Malý? Kdeže… výšku měl úctyhodnou. A Parchant? Lež! Maminka říkala, že ho s tatínkem měla až po svatbě.

Upřel své oči na lorda Royce a na malý okamžik mu v očích zajiskřilo. Čistá škodolibost, které by si všiml však jen velmi pozorný člověk. Zbývající sudí neměli šanci, ale Royce? Ten to musel vidět. Musel si všimnout, že by se mu Arch nejraději nyní vysmál. „Se vší úctou, to co jste právě pronesl, jsou vaše myšlenky. Vaše úsudky. Nehledím na zdraví svého bratrance. Konec konců, je to nyní on, kdo stojí v čele Údolí. Copak bych asi získal smrtí vlastní tetičky? Jen to, že by v Údolí nevládla ona, ale můj bratranec? To je ten velký plán, co mám?“ zavrtěl nevěřícně hlavou. Musel zajistit, aby to znělo co nejšíleněji. Tak šíleně, aby to každý jako plán zavrhnul. „Možná je mé zdraví lepší, než zdraví Robina, ale v žádném případě to přeci není důvod, proč by jej někdo měnil za mě. Lysa byla ta, u koho jsem mohl přebývat. Lysa byla má teta. Jen ta myšlenka na to, že se domníváte… že si myslíte, že bych mohl,“ zakryl si ústa a zhluboka se nadechl. Promnul si oči a chvilku si potřeboval vydechnout. „Řekl jste to sám. Lysa byla bohužel napůl šílená. V tom si nebudeme lhát. Proč vám tedy připadá jako jasné východisko, že jsem jí zabil, aniž bych mohl něco získat, než abyste připustili fakt, že byla vážně nemocná a ta nemoc jí dostala na kolena?!“ Byl opět rozrušený a smutný.

Jen co se trochu uklidnil, zaměřil se na lorda Corbraye. Zhluboka se nadechl a projel si prsty ve vlasech. „Ne, nic čemu bych rozuměl. Holé nic. Všechno mi to v hlavě znělo jako nesmysly. Dokonce nyní, když bych zavřel oči,“ skutečně oči zavřel a zkoušel se rozpomenout. „I nyní vám neřeknu, zda cokoliv z toho mělo vyšší význam.“ Pomalu oči opět otevřel a prsty si přejel po spáncích. Zklíčený zůstal sedět na místě. Pozoroval špičky bot, než se náhle narovnal. „Vlastně počkat,“ opravil se a pozvedl ukazováček pravé ruky do vzduchu. „Když tak přemítám… zmiňovala jedno jméno,“ pronesl opatrně. Jako muž, který urputně tápe v paměti, aby prozradil cokoliv důležitého. „Zmiňovala Petyra… lásku jejího života,“ vysvětloval, než se zadíval na trojici soudců. „Myslíte, že mohlo jít o lorda Baeliše?“
Archibald Arryn

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Admin za Sun Nov 18, 2018 7:33 pm

Lordu Roycovi z očí sršely jiskry, ale pokoušel se ovládat. On měl nachytat Archibalda na kobylce, ne mu vložit zbraň do ruky, aby jej mohl probodnout tím, že jej zbylí lord a lady nebudou považovat za nedostatečného vykonávat svou povinnost. Přesto cosi zazřel. V očích malého bastarda bylo něco více než smutek, hraný smutek. Ne, na pár vteřin se zjevil ten ďábel, za nějž jej měl. Jenže usvědčit jej podle jiskry v oku? Skutečně směšné! Nemohl si dovolit, aby jej měli za blázna. Pokud mladý Arryn hodlal hrát svou hru, on jej nechá a vyčká momentu, kdy učiní chybu. Jenže u toho nebude moci být on. Chtělo to někoho jiného, nenápadného a na oko neškodného. Někoho, koho by Archibald nebral za hrozbu a bez soudnosti by před ním mluvil o všem. Někoho, koho by mu mohl podstrčit přímo k nosu a on by netušil, že jej za ním poslal on. Žena? Muž? Záleželo na povaze a odhodlání, ne na pohlaví. Jeho žena by nejspíše byla příliš zřejmá. Tak tupý slizký hoch nebyl. Ne byl příliš chytrý. 
"Nikdo vás nepodezírá, tedy, skoro nikdo," odvětila na jeho slova lady Waynwood, přičemž se s povytaženým obočím podívala na Yohna Royce. Jeho jednání bylo zcela neprofesionální. Ač neměl Archibalda Arryna rád, neměl žádného důkazu, ani jeden z nich. Vše nasvědčovalo sebevraždě. Přesto něco nesedělo. Lysa a její dítě. Její opičí láska vylučovala to, že by jej zanechala na tomto světě samotného. 
Posledního řečené se chytil lord Cobray. Napřímil se na židli a přímo se zadíval na Archibalda.
"Petyr? Petyr Baelish? To je dosti závažné obvinění, ale nebude opomenuto," pokývl lord hlavou a poté se podíval na zbytek. Všichni tři daly hlavy dohromady a horečně rozmlouvaly. Zajisté nejhorečnější byla řeč lorda Royce. Rozmluva skončila a lord Yohn vstal, aby přednesl rozsudek.
"Dle mého mínění tu cosi smrdí, přesto není žádného důkazu proti vám. Vaše scestná stopa bude prošetřena," za svou řeč schytal dva nelichotivé pohledy, ale pokračoval bez přerušení. ..."Lorda Baelishe předvoláme. Orlí hnízdo bude pod neustálým dohledem, komnaty lady Lysy projdou šetřením a nikdo do nich nebude smět vejít, dokud nepovíme jinak. Též to bude v sále s měsíčními dveřmi. Robin Arryn bude svěřen do mé péče, abych jej mohl učit tomu, co lady Lysa zanedbala. A vy," oči zlostně přivřel. ..."Neopouštějte hnízdo, dokud nebude vyšetřování u konce. Máte k tomu ještě, co říci?"
Admin
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Archibald Arryn za Sun Dec 02, 2018 1:46 pm

Když lady Waynwood zmínila, že jej téměř nikdo nepodezírá, pouze zalétl pohledem k Roycovi. Zatvářil se dotčeně, ale dával si dobrý pozor na to, aby stále lítost převažovala. „Nemáte ani tušení, jak mě taková obviněný tíží,“ zavrtěl hlavou a tiše si povzdechl. „Ale chápu, je třeba prověřit vše. Snažím se sice pochopit i to, co vede lorda Royce k tak zatvrzelému přesvědčení…“ nechal slova pěkně vyznít, než se podíval na zbývající členy poroty, kteří mu více či méně věřili. „Přesto jsem schopen přísahat, že v tom co se odehrálo, nejsem ani v nejmenším zainteresován.“ Znovu se díky rozrušení celý rozechvěl a slova ze sebe zmatečně vychrlil. Kdo by jeho hereckému výkonu nyní odolal? Jedině Royce.

Několikrát se zhluboka nadechl, než přikývl na slova lorda Cobraye. „Vím jak závažné obvinění to je.“ Přikývl a na chvilku se kousl zevnitř do tváře. „Vím, že vynést takové obviněný by mohlo zapříčinit skandál. Jen velice nerad bych kohokoliv křivě obvinil. Já… jen se snažím chytat stébel. I toho nejmenšího, co by mohlo pomoci a dovedlo nás k odpovědi. Nevím, jestli zmiňovala lorda Baelishe, protože jí trávil mysl, či jen kvůli neopětované lásce,“ krátce pokrčil rameny. Ruce spojil před sebou a propletl si prsty. „Pravdou však nejspíš zůstává, že na tetičku měl vliv.“ Pronesl velmi tiše a velmi opatrně. Upřel pohled před sebe, jak o všem přemítal a volil nejlepší možnou cestu. Zkrátka jen musel vypadat a chovat se, jak je potřeba. „Chci pouze znát pravdu, tak jako vy,“ vysoukal ze sebe nakonec.

Nechal nakonec trojici soudců rozmlouvat a vyvozovat ten vůbec nejlepší závěr. Jeho osud byl v jejich rukou, i když on sám by nikdy svůj milovaný život do rukou lorda Royce nejspíš nedal. Ne. Miloval sám sebe až příliš, víc než bližního, více než boha. Věřil jen sám v sebe. Věděl, že co si neudělá sám, to nikdy nezíská. Bylo pošetilé zabít Lysu tak brzy. Ještě měl počkat, měl přiotrávit mysl i Robínkovi, aby vše šlo hladce. Ale jak by o tom mohl promluvit před kýmkoliv nahlas, aby mu to bylo rozmluveno? Promnul si obličej, když se Royce postavil, aby začal mluvit a obeznámil ho s celou situací. Jen mírně přikyvoval na veškeré pokyny, které se doslechl, než na finále zavrtěl hlavou. „Řekl jsem vše, co jsem mohl,“ přiznal.

Nakonec se postavil. Cosi v něm zvítězilo a on dostal nutkání přiblížit se k Roycovi. Přistoupil k němu a vzal ho za ruku. Pevně jí stiskl, aby se na první pohled zdálo, že mu za vše děkuje, ale byla to jeho dlaň, která byla nahoře, a tak nenápadně Royce o něco více pokořil. „Chci vám poděkovat a říct, že si vašeho úsilí vážím,“ promluvil k němu a zadíval se mu zpříma do očí. „Nepochybuji o tom, že uděláte vše proto, aby byla situace řádně osvětlena a nezbylo dalších otázek. Krom toho, věřím že s vámi bude Robin v bezpečí a naučíte ho všemu, co bude potřeba.“ pokýval vděčně hlavou a ustoupil o několik kroků dozadu. „Doufám, že v případě zjištění čehokoliv budu informován. Kdyby se naopak objevilo cokoliv, s čím bych mohl pomoci já sám, neváhejte si o pomoc říct. Udělám vše, co bude v mé moci.“ Mluvil nyní již k trojici soudců. Jak rád by jen předal Roycovi životní moudro, které ve svém mladém věku odhalil dříve než on. A to, že svět potřebuje syčáky. Protože právě oni drží jiné syčáky na uzdě. Jednou i Royce pochopí, že Arch je pro Údolí daleko lepší volbou než Lysa nebo Robin.
Archibald Arryn

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Admin za Sun Dec 02, 2018 5:22 pm

Bylo to vítězství, jež mohlo trvat navěky či vítězství, jež přetrvá po kratičkou dobu. Dva ze soudců byli připraveni se vrhnout do vyšetřování, aniž by svou pozornost upírali na Archibalda Arryna, ale taktéž nesmýšlel ten třetí. Ten třetí, jež se držel pravdy, která se špatně dokazovala. Jenže v tomto světě ne vždy dobří zvítězí a on musel být opatrný, přesto se jistá  opatrnost nedala upírat i zmíněnému panchartovi, jehož pozice nemohla být nikdy jistá, dokud Robin Arryn žil. A ten se již nacházel pod ochrannými křídly lorda Royce. Po zbytek dní byly komnaty lady Arryn i místnost s Měsíčními dveřmi uzavřena a podrobena bližšímu zkoumání. I předvolací dopis byl vyslán do Králova přístaviště přímo do rukou lorda Baelishe. Nic nekončilo, pouze pokračovalo.
Admin
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: