Trojzubec/Trident

Goto down

Trojzubec/Trident

Příspěvek pro Admin za Sun Aug 05, 2018 8:42 pm

avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 153
Join date : 07. 07. 18

Zobrazit informace o autorovi http://gameofthrones-rpg.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Re: Trojzubec/Trident

Příspěvek pro Serena Bracken za Sat Nov 10, 2018 11:43 pm

Noc střídal den a den střídala noc. Nedokázala určit, kdy viděla své sestřičky naposled. Její počáteční myšlenky byly upřené k vizi, že půjde po stopách a nalezne, kam byly odvedeny. Jenže realita byla úplně jiná než v knihách. Nikdy nikam nechodila sama, nikdy po říčních krajinách nebloudila sama. Po pár hodinách zjistila, že netuší, kde se nalézá či zda se neblíží k epicentru všeho zla. Ale za celé dny nenatrefila na jediného vojáka, spojence či nepřítele. Zato jejich stopu viděla mnohokrát. V Essosu zažila i zlé, ale tohle bylo daleko horší. Vypálené vesnice, poházené mrtvoly, zaschlá krev. Nikoho neušetřili, ženy, děti, starce. Všichni mrtví, nechaní tak, jak umřeli. Zpoloviny ožraní od zvěře. 
Zprvu to byl šok, cítila s nimi, bylo jí zle, chtělo se jí zvracet. Ale podobné myšlenky pomalu ustupovaly, když se její smysly i emoce začaly otupovat únavou a hladem. Viděla to samé dokola a ... zvykla si. Člověk si vždy zvykne. Trmácela se vpřed, aniž by tušila, kam jde. V hlavě měla pevný cíl, jenže blížila se? Či se vzdalovala? Mohla se nasměrovat podle hvězd, podle slunce, podle mnoha aspektů, které zkoušela doma, jenže vše co uměla ... co si myslela, že uměla, ve skutečnosti nedokázala využít v reálném světě. Bylo to k ničemu. 
Nevzdávala se, jenže trmácení se od mrtvého bodu k ještě mrtvějšímu měl daleko menší smysl. Potřebovala si obstarat něco k jídlu, navíc špatně ošetřená ruka jí pulzovala bolestí a málokdy s ní dokázala pořádně pohnout, aniž by jí bolestí nevytryskly slzy. Ač si to nechtěla přiznat, potřebovala mistra, bylinky, které našla, jen tlumily bolest, nic víc. Provizorní obvaz nemohl vydržet navždy, pokud s rukou kdy chtěla ještě pohnout. Ukrývala jí pod pláštěm, mohlo se tak zdát, že žádnou druhou ruku snad ani nemá. V žádné z vesnic nebylo nic, co by si mohla vzít k jídlu, jen troška vody ze studny, která mohla být kontaminovaná, ale na to nehleděla. Žízeň otupila opatrnost. A hlad i její nepatrné zbytečky. 
Tiskla si k tělu cestovní plášť, pod nímž schovávala pochroumanou ruku. Procházela přes spadané větvě a dokud mohla, tiše si pobrukovala, ačkoliv její pohled byl prázdný.
"Jako žár chce k sobě chlad a jako stín má slunce rád, jako smích má hodně slz a ticho střídá chvíle hrůz."
Utichla, když jí nepříjemný pocit projel tělem. Zastavila se a ohlédla se po okolí, ale nikoho ani nic nespatřila. Chvilku vytrvala a poté usoudila, že to byla pouhá halucinace, kterých mohla mít ve svém stavu několik.
"A v noci den a ve dne noc a stále stejná klec je láska má, co jsem ti dal, ta nebezpečná věc je to, co mi teď leží u nohou."
Jenže další křupnutí bylo příliš reálné. Srdce jí bušilo z jasného důvodu. Ohlédla se a nyní děs vystřídalo upřímné leknutí, když se z křoví vyřítil muž. Muž, jehož spatřila, když unášel její sestry. On věděl, kde jsou. Jenže ... on jí to nepoví. 
"Další ženská! Všude samý ženský! Jdeš se mnou!" vyjekl na ní a v okamžení po ní drapl. Naštěstí byla rychlejší a uskočila dozadu. Jenže i ten posun dozadu ji stál určitou sílu a ona upadla na zem. Muž v zbroji vypadal dost naštvaně. Jakoby se mu nic nedařilo a hodlal si to vybít na ní. 
"Jdeš se mnou, kurvo!" tentokrát jí chytit stačil. Surově jí obepnul zápěstí a vytáhl jí na nohy. Tiše sykla, ale co zmohla? No, jedno ano. Vynaložila zbytek síly a kopla ho mezi nohy. Muž zaskučel, ale stačil se rozpřáhnout. Tvář jí vzplála jedním ohněm, když jí na ní přistála jeho dlaň. Opět neudřela rovnováhu a opět se ocitla na zemi. Připadala si jako hračka v rukách dítěte, který s ní nemilosrdně mrská, kam se mu zamane. Ale nemohla se nechat odvést. Byla jedinou záchranou pro své sestry. Nikdo jiný netušil, kde jsou. Vlastně ano, Cat. Ale mohli být i jinde. Musela utéct.
avatar
Serena Bracken

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 03. 11. 18
Location : Kdesi v Říčních krajinách

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Trojzubec/Trident

Příspěvek pro Jaime Lannister za Sun Nov 11, 2018 5:08 pm

Kdo ví, zda se mohl konečně považovat za šťastného muže. Po týdnech věznění konečně uháněl na koni tak daleko, jak to jen šlo. Jenže štěstí v těchto dobách nepřálo. Jakmile si začne příliš věřit, zcela jistě přijde něco, co mu srazí vaz. Musel své štěstí brát po troškách. Střídmě a doufat, že vydrží tak dlouho, aby se dostal až na Casterylovu skálu. Nebo alespoň k nejbližšímu táboru s hrdým lvem ve znaku. Společnosti Seveřanů měl nyní plné zuby.

Měl namále, když opouštěl tábor. Byl to šílený nápad. Poslední stéblo trávy, kterého se pokusil zachytit. Když se dostal ze svého vězení, bylo to jasné. Teď nebo nikdy. Zemřít nebo zvítězit. Skutečně podcenil Mladého vlka. Jeho houževnatost i talent. Jenže byl mladý, mohl ještě tolikrát chybovat a jeho největší chyba právě mířila pryč temným hvozdem. Přestože byl vězen, nebyl slepý. Sledoval a pozoroval všechno, co se dá jednou využít, přestože navenek byl zlomený muž, který dávno rezignoval. Dojít k této fázi ale nebylo tak těžké. Kdyby nezasáhl oddíl jiné armády, nejspíš by byl před lorda Starka donesen ve vlčích zubech nebo dokonce po kouskách.

Jenže opět tu bylo to slovo – štěstí. Přálo zlatému chlapci a on se dostal dostatečně daleko a co víc, po čase setřásl i toho posledního pronásledovatele. Pokud po něm Stark nepošle stopaře, nebo vlastní nešikovností nenarazí na potulné rytíře… inu pak se šance na návrat rapidně zvyšovala. Dovolil si zpomalit tempo. Nechal koně vydechnout a sám povolil uzdu ostražitosti. Nechal se nést. Zvykl si na kodrcavý pohyb v sedle. Díky tomu všemu ani nepostřehl, že den vystřídal noc. Nevšiml si ani toho, jak se krajina mění, a že sám neví, kde se vlastně nachází.

Klid jeho duše ale přeci jen ustal. Prodíral se mezi stromy, když narazil na dvojici. Muž a žena, či lady a neurvalec. Děvečka a zhýralé prase. Kdo ví, Jaimeho nikterak nezajímalo, kdo nebo co dvojice před ním je. Dokonce je hodlal ignorovat. On nikdy nepatřil mezi ty čestné rytíře v zářivé zbroji, kteří přiběhnou na pomoc a zachrání dívku z nesnází. Tedy, ano v lesklé zbroji dříve byl. Dokonce by se za svou rodinu rval a zachránil je, ale pro druhé ani prstíčkem nehrábl. Přesto to nyní bylo jiné. Když se dívka ocitla na zemi po tvrdé ráně, uslyšel sám sebe dřív, než se vůbec dostavil jakýkoliv pocit lítosti či potřeba zasáhnout.

„Takže, takhle to teď funguje, když už nemáš ani na zaplacení kurvy? Prostě jí zbiješ?“ povytáhl obočí a muže si přeměřil. Neměl ani tušení, že se nachází v přítomnosti lorda Renarda, který byl až nezdravě vysraný z jeho otce. Jaimeho nikdy podřadní lordíkové nezajímali. O to víc pohrdal patolízaly. „Co se do toho sereš, ty špíno?!“ Ohradil se proti tomu ihned útočník, který měl v hlase ještě stále náznak bolesti, ale to jej nijak neomezovalo v tom si pohrdavě Jaimeho prohlédnout. Ani on nemohl tušit, že před ním sedí na koni zlatý syn lorda Lannistera. Bolest pomalu prodýchal a natáhl se po dívce, aby mu neutekla. „Táhni, než tě z toho koně shodím. Raduj se, že nemám chuť trestat zloděje a žebráky z Řekotočí.“

Jaime se nad tím mohl jenom zasmát. Jedním elegantním pohybem seskočil z koně. „S jednou rukou zlomenou, druhou za zády a beze zbraně. I tak proti mně neobstojíš ani deset vteřin. Vypadni,“ varoval ho poslední větou, kterou pronesl rázněji. Bylo pošetilé něco takového říct. Týdny nebojoval, neměl u sebe meč a byl beze zbroje. Jeho protivník měl všechny trumfy, ale nezdál se chytrý, natož statečný. „Řekl jsem, zmiz, nebo tě tentokrát nakopnu já. Ale to ti přísahám, že ti tentokrát koule zarazím až do krku.“ Přimhouřil zlostně oči. Lord Renard se několikrát zhluboka nadechl. Ne, nedocházelo mu to. Proto dívku pustil a za hlasitého mumlání, že se vrátí… zmizel. Jaime nad neschopným chováním jen protočil oči a vrátil se ke svému koni.
avatar
Jaime Lannister

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 30. 09. 18
Location : Ve vlastních sračkách, v zajetí Robba Starka

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Trojzubec/Trident

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru