Příběh - Theodor Lamericer

Goto down

Příběh - Theodor Lamericer

Příspěvek pro Admin za Wed Aug 08, 2018 7:13 pm


avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 158
Join date : 07. 07. 18

Zobrazit informace o autorovi http://gameofthrones-rpg.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Theodor Lamericer

Příspěvek pro Theodor Lamercier za Sat Sep 29, 2018 8:24 pm

*Měl se setkat nyní s dědicem trůnu. Zatím si nestihl ještě utvořit nějaký názor na prince. Moc ho zatím neznal. Bylo tomu nedávno, co mu král nařídil, aby se držel poblíž jeho syna nejlépe se všemi jeho muži, aby se dostalo nasledníkovi té nejlepší ochrany. Obzvláště teď v této nevyzpytatelné době, kdy se vlastně ani pořádně neví, kdo je na čí straně. Rebelie je na spadnutí. Sbírají se věrní a zrádci se pomalu přidávají na stranu budoucího uchvatitele. Theovým úkolem je však nejen chránit, ale řešit s princem i nezbytné kroky v postupu vojsk a taktiku jako takovou. Na osobní žádost prince je taky pod ochranou Theových můžů také Lyanna Stark. Člověk by snad celou tuto událost označit za další Trojskou válku o ženu. Byly už mnohé rozbroje,ale kvůli takové dívce ze Severu? Nebylo na něm řešit takové věci. On měl pouze poslouchat rozkazy a své myšlenky si nechat pro sebe. Cestou táborem mu voajáci ochotně salutovali. Některé důstojníky byl Theo schopen i pozdravit jménem, v tomto ohledu nikdy neměl problém. Vojáci ho respektovali, navíc měl výhodu i vznešeného původu, nebyl žádným plebsem, který se vypracoval na tuto pozici. Míjel stan od stanu, vojáka za vojákem a pomalu se blížil k rudému stanu s bílým drakem vyšitým na vstupu a po stranách stanu. Pomalu dorazil a pokývl strážím ze své jednotky, které mu s klidem ustoupily. Správně by následníka trůnu měli doprovázet jeho vlastní vojáci, nejlépe Zlaté plášťě z Králova přístaviště, ovšem v těchto časech se mohl Theo spolehnout jen na své vlastní muže. Navíc sám král se nyní obklopuje svými muži v naivní představě, že by mu mohlo být ublíženo v samotnéí baště. Theo vstoupil do stanu a pronesl směrem k princi. "Můj princi? Požádal jste o mou přítomnost zde? Spěchal jsem jak jsem jen mohl, odpusťte, pokud jste čekal dlouho." *Theo by se princi omluvil i kdyby jeho příchod trval jenom minutu. Lépe ať sám naznačí podřazenost, než aby mu byla pořád předhazována jeho nadřízenými.* Jak mohu být Vaší královské milosti k dispozici?" *Optal se a nadále čekal ve vstupu do stanu, dokud jej princ sám nepozve dále.*
avatar
Theodor Lamercier

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 10. 09. 18

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Theodor Lamericer

Příspěvek pro Rhaegar Targaryen za Sun Sep 30, 2018 1:13 pm

Dračí princ seděl ve svém stanu před mohutným dřevěným stolem, na kterém byl zaznamenán plán nadcházející bitvy. Celý stůl sloužil jako obrovská mapa a jednotlivé dřevěné figurky představovaly pohyb vojsk. Princ se ale nedíval na mapu. Díval se skrz ni. Zamyšleně a nehnutě seděl na jednom místě. Levou dlaň měl položenou na opěrce, zatímco pravou opřel v lokti a podpíral si bradu. Nohy nechával pevně na zemi a tiše dumal. Nyní ani tak nešlo o bitvu, jako o všechny události, které tomu předcházeli. Všichni o rebelii mluvili jako o válce, kvůli jedné ženě. Lyanna ale nikdy nebyla tím pravým důvodem, byla záminkou. Robertova malichernost mohla být zapomenuta. Jeho ego bylo potřeba srazit a on by v tichosti nakonec přetrpěl, že Rhaegar přetrhl jeho zasnoubení s krásnou Lyannou Stark. Nikdy by k válce nedošlo, kdyby se do všeho nezapojil Lyannin bratr. Poté, co jeho otec, Aerys II. nechal v hlavní síni upálit dva lordy ze Zimohradu, začalo to být pro celý Sever až příliš osobní. Nechyboval jen Rhaegar, i když jeho chyba nebude nikdy zapomenuta. Věřil, že kdyby se býval jeho otec nepřičinil, celou zkázu by zažehnal sám. Jenže to se nestalo. Údolí, Bouřlivé krajiny, Sever… ti všichni povstali proti králi. Rebelové opojení chutí vítězství postupovali beze strachu stále blíž k hlavnímu městu. Jedna jediná bitva se loajalistům podařila vyhrát a to, když se v čele armády objevil lord Tarly.

Rhaegar však nesměl ztrácet naději. Přestože všichni z jeho přátel byli na míle vzdálení, musel si vystačit s tím, co měl. Arthur Dayne, jeho nejlepší přítel, společně s Geroldem Hightowerem střežili Lyannu. Jeho velmi dobrý přítel Jon Connington si ještě stále lízal rány po nedávné bitvě a další členové gardy i jeho přátelé byli povinni se shromáždit v hlavním městě. Důvěrně známé osoby byli pryč a princ si musel vystačit s tím, co má.

Do reality ho vtáhla osoba, která vstoupila do stanu a promluvila. Téměř okamžitě k muži přesunul svůj pohled a pravou ruku položil též na opěrku. Rychlým pohybem se dostal na nohy. Narovnal se a dbal na dokonalé držení těla. „V pořádku,“ odpověděl s letmým úsměvem na rtech. Nečekal nijak dlouho, a i kdyby se jednalo o chvíli delší, nijak by důstojníka nevinil. „Byl bych rád, pokud byste se ke mně připojil,“ poukázal na stůl před sebou. Udělal několik kroků blíž a opatrně se rukama zapřel na kraji stolu. „Poslal jsem žádost do hlavního města. Brzy by se k nám měl připojit ser Barristan Selmy a přivést s sebou další loajalisty,“ pohnul figurkou ve tvaru draka k místu, kde se nacházel jejich tábor. „Rád bych znal váš názor na naší současnou situaci,“ pozvedl k lordu Lamericerovi hlavu a vyčkával.
avatar
Rhaegar Targaryen

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 12. 08. 18

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Theodor Lamericer

Příspěvek pro Theodor Lamercier za Sun Oct 07, 2018 1:32 pm

*Dostalo se mu klidného a milého přijetí od Rudého prince. POmalu přistoupil ke stolu, který byl opravdu přeplněný dřevěnými figurkami označující pohyb zpřátelených i nepřátelských vojsk. Prohlížel si mapu a nadále zkoumal veškerá zákoutí, či možnosti. Upřímně byl dost uchvácen tím, jak přesné jsou tyto údaje.* "Vypadá to, že naši zvědové dělají čest svému oboru. Jak aktuální tyto údaje jsou, Vaše Veličenstvo?" *Zeptal se a potom přejel prsty po mapě v oblasti Královy cesty, která vede na Sever.* "Posily rozhodně přijdou vhod. Obzvlášť posila vedená Serem Selmym. Jeho zkušenosti se nám budou velice hodit na nadcházejících bojích. Mohu se zeptat, princi? Jak si stojíme, co se počtů týče?" *Podíval se směrem k princovi a vyčkával na jeho odpověď. Mezitím si však v hlavě přemítal následující situace.* "Takže... Ke střetu určitě dojde u ústí Trojzubce... Ze Severu k nám táhnou síly Nedda Starka pravděpodobně už spojené se silami Robertha. Aspoň musíme s touto možností již počítat. Armáda Údolí s nimi samozřejmě táhne taktéž. Zpropadený Jon Arryn. Kdyby tenkrát vydal své chráněnce, mohli jsme si ušetřit taková krveprolití. Západ zrovna také není příliš nakloněn naší věci. Lannisterové v té válce zůstávají neutrální, ale kdo by mohl věřit tomu starému lišákovi? Nepřispívá tomu ani fakt, že většina Řekotočí se přidala k Roberthovi nebo ani neví, na čí straně vlastně jsou. NA takové se taky nemůžeme spolehnout." *Myšlenkami zabrousil k faktu, že i v jejich armádě figuruje jeden z vazalů Tullyů. K tomu se bude muset ještě s princem vrátit* "To máme Západ. Východ je střežený. Síly Království pořád drží v šachu Stannise a Renlyho. Od těch nám nebezpečí nehrozí. Vše hraje zatím v náš prospěch. Co by se nám tak mohlo stát?" Myšlenkami mu víří několik scénářů jeden horší než ten druhý. Mít tu tak draky, asi by bylo hned po problémech a nemuseli bychom tady dřepět nad taktikami.* "Mohu být zcela upřímný, milorde?"
avatar
Theodor Lamercier

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 10. 09. 18

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Theodor Lamericer

Příspěvek pro Rhaegar Targaryen za Sat Oct 13, 2018 9:23 pm

Rhaegar pomlčel o tom, že jejich mistr našeptávačů je tak zkušený, že zajistit tyto informace nebyl problém. Varys byl mužem mnoha schopností a některé dokázali znejistit i samotného prince. Byl To muž s přístupem k mnoha informacím a nikdy nemohl vědět, co poví a co si nechá pro sebe. Která esa se ukrývají v jeho rukávu a komu zůstane věrný. Mohl jen doufat, že Pavouk věnoval svou přízeň Targaryenům a nehodlal to měnit. „Jsme ve zdržení v rámci dnů, ale nemyslím si, že by se stav jakkoliv změnil. Známe velikost armády protivníka. Víme, že pochoduje k hlavnímu městu a naší povinností je zastavit ho.“ Nevěnoval muži pozornost, místo toho oči upíral do mapy, jakoby nyní mohl vyčíst víc, než v mapě bylo dosud zaznamenáno. Snad cestu, východisko, způsob jak vyhrát.

„Netrpělivě vyhlížím sera Selmyho. Z hlavního města přivede dalších pět tisíc loajalistů a v zádech mu pohoduje princ Lewyn Martell a jeho deset tisíc Dornů. V současné chvíli, kdy se k nám přidal i lord Darry z Řekotočí, je náš stav okolo dvaceti pěti tisíc mužů. Až dorazí posily, bude nás přes čtyřicet tisíc. Máme vojáky z Korunních zemí, Roviny, Dorne a dokonce se několik rodů přidalo i z Řekotočí, Údolí a Bouřlivých krajin. Je dobré vědět, že ještě stále máme spojence i na takových místech.“ Narovnal se v zádech a začal si pohrávat s prstenem na levé ruce. Protáčel ho na prstě a přitom se stále soustředil na mapu. Pohled se mu pomalu přesunul na nepřátele. „Robert Baratheon pochoduje se silou okolo třiceti tisíc mužů, některé zprávy tvrdí, že jsou ve skutečnosti počty ještě menší. Nesmíme se však nechat zlákat přesilou. Není špatné ji mít, ale neznamená vítězství. Muži lorda Baratheona jsou povzbuzení vítězstvím. Dosud prohráli v jediné bitvě. Možná jich není tolik, ale mají zkušenost, sílu a odhodlání. Obávám se, že pokud je nezastavíme my, pak už nikdo.“ Zhluboka se nadechl a následně si tiše, sotva slyšitelně povzdechl.

„Patnáct tisíc mužů tvoří jízdu, dalších pět jsou lučištníci a zbylých dvacet jsou pěšáci. Některým chybí zkušenost, jiní jsou velmi nebezpeční. Tolik k našemu současnému stavu,“ vrátil se opět k vlastním řadám, než se odmlčel. Viděl, že jeho společník přemýšlí a tak mu dal prostor pro zhodnocení situace. Přestal si hrát s prstenem na ruce a pouze Lamerciera pozoroval. Jakmile se zeptal, zda smí být upřímný, bez zaváhání přikývl a upřel své oči do těch jeho. „Zajisté. Počítám s upřímností, falešné naděje a milosrdné lži je lepší, si nechávat pro krále.“ Byla to pravda a Rhaegar se za svá slova nestyděl. Nebylo tajemství, že poslední dobou byl vztah mezi princem a králem horší, než kdy jindy.
avatar
Rhaegar Targaryen

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 12. 08. 18

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Theodor Lamericer

Příspěvek pro Theodor Lamercier za Sun Oct 28, 2018 9:34 pm

*Theo se nadechl a po dlouhém výdechu se zase krátce nadechl a spustil klidným tónem. Na tom, co řekl princ, opravdu něco bylo a věděl, že ho nečeká žádný trest, pokud k němu bude upřímný.* "Ačkoliv se tomu pořád nejspíše nevyhneme, moc se mi nezamlouvá naše pozice. Nebýt Jihu, ze kterého se nám přibližujíc spojenci, jsme jinak zcela obklíčeni zeměmi nepřátel." *Znovu se podíval na mapu a vlastně pozici celého trojzubce. Pořád ještě přemýšlel nad tím, co by se dalo udělat jinak.* "A jestli mohu být tak smělý, nedržte si blízko u těla naše spojence z Řekotočí a Bouřlivých krajin. Jak dlouho myslíte, že budou chtít vojáci bojovat proti svým krajanům a neoslní je spíše možnost proslavení se jako muže, který porazil nepřátelského generála. Historie se nebude ptát, jestli byl generál zabit ze zálohy nebo tváří v tvář. My padneme o rubínového prince a zbabělec bude hrdinou. Z tohoto důvodu bych si dovolil Vás upozornit na možné ohrožení i z našich řad." *Chvíli se opět zapřemýšlel a poté pokračoval dál.* "K tomuto se bude zároveň vztahovat ještě jedna drobnost, kterou jsem si dovolil již provézt. Ačkoliv věřím, že Vaši muži jsou zcela loajální a oddáni Vaší věci, dovolil jsem si je odvolat a připojit ke zbytku armády. O Vaši bezpečnost se nyní starám výslovně já a má jednotka." *Ani neočekával, že by byly nějaké pochyby o jeho loajálnosti. Snad každý, kdo Theodora znal by věděl, že intriky a tyto hry o trůny mu byly zcela cizí a on znal pouze řeč ocele a bitevní vřavy.*

*Obešel mapu a stále ji sledoval pohledem. Čísla byla opravdu na jejich straně. Obdivoval, že se princ nehoní jenom za tím, aby byl co největší počet vojáků na naší straně a vidí to realisticky.* "Udivujete mne, princi. Většina generálů by viděla výhru už jen v tom, jak dobře hrají čísla pro nás. Jsem rád, že mohu bojovat po boku střídmého velitele, který se nebojí vyslechnout rady jiných a hlavně se na ně ptá." *Něco ho pořád nutilo zamýšlet se nad celou bitvou. Nepříjemný pocit ho najednou zcela omámil. Možná to cítí vždycky každý velitel, když má vystavit své vojáky opět nějaké bitvě, kde mnoho z nich přijde o život. Nedokázal se nyní pořádně soustředit. Viděl před sebou několik scénářů. Výhry i prohry. JAk by nadále mohlo vypadat království. "Mohu se Vás zeptat, Výsosti? Přemýšlel jste někdy nad odjezdem do Králova přístaviště? Abyste byl po boku otce nebo abyste byl opravdu poslední obranou města, pokud bychom tento den nezvítězili? POchybuji, že by Vám kdokoliv ze zde přítomných vyčítal rozhodnutí bránit krále." *Tato otázka ho nejspíše napadla i kvůli jeho nelibosti k rodu Lannisterů, kteří nyní mají největší armádu, která by mohla ohrozit tuto bitvu a hlavní město v této situaci. Navíc hlupák je každý, kdo si myslí, že Lannisterské zlato a jejich vliv nesahá až za hranice samotného Západozemí. Sám si ale nedokázal představit, kdo by byl lepším mužem pro vedení takovéto armády, než člen královské rodiny a jeden z draků. On sám by takové břemeno těžko přebral. On byl zvyklý jednat v rámci své jednotky, která hledala slabiny v armádách protivníka a potom právě toho využila a plnou silou útočila na slabiny. Byl velitel devastačního týmu. Řízení několika armád by byla na jednoho člověka obrovská zátěž. I tak však princ vypadá, že se v tom cítí jako ryba ve vodě. Že by po Šíleném králi mohl konečně přijít zase osvícený panovník? Snad se toho tady dožijeme.*
avatar
Theodor Lamercier

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 10. 09. 18

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Příběh - Theodor Lamericer

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru